Praca w Belgii

Praca w Belgii

W porównaniu do innych krajów europejskich, Belgowie płacą naprawdę dobrze. Nic dziwnego – kwitnący rynek jednej z najlepiej rozwijających się gospodarek na kontynencie oferuje coraz więcej miejsc pracy.

Kto znajdzie pracę w Belgii?

Na stałym, wysokim poziomie utrzymuje się zapotrzebowanie na wykształconych i wykwalifikowanych pracowników – szczególnie w medycynie i branżach związanych z nowymi technologiami. Jeśli jesteś lekarzem, programistą lub grafikiem i mówisz po angielsku, francusku, niemiecku bądź niderlandzku, Belgia na pewno przyjmie Cię z otwartymi rękoma!

Nie znaczy to jednak, że osoby bez wyższego wykształcenia są bez szans. Wciąż mnóstwo jest ofert dla sprzątaczy, kierowców czy kelnerów, a stawki godzinowe w Belgii są znacznie wyższe niż w Polsce.

Gdzie szukać?

Poszukaj w Internecie, na belgijskich portalach branżowych i forach społecznościowych. Bardzo pomoże znajomość któregoś z urzędowych języków (francuski, niderlandzki, niemiecki), choć znajdą się także oferty w języku angielskim.

Skorzystaj z naszej oferty busów z Chełma i Lublina do Belgii, a gdy szybko i bezpiecznie znajdziesz się na miejscu, będziesz miał mnóstwo czasu, by rozejrzeć się w urzędach pracy i zajrzeć do lokalnej prasy.

Comments are closed.