Praca w Holandii

Praca w Holandii

Dla szukających pracy za granicą, Holandia bywa często pierwszym adresem. Zarobki w Królestwie Niderlandów należą do jednych z najwyższych w całej Unii Europejskiej, a przybyszy kuszą również atrakcyjne warunki pracy i bogata oferta zatrudnienia.

Kto znajdzie tu pracę?

Holandia to otwarty kraj, który chętnie przyjmuje pracowników zza granicy. By dogadać się z przyszłym pracodawcą i załatwić wymagane formalności, warto znać choćby podstawy języka angielskiego. Warto również wzbogacić swoją wiedzę o reguły prawne dotyczące pracy w Holandii i zawczasu rozeznać się w rodzajach wymaganych dokumentów. Nie zapomnij o pozytywnym nastawieniu – na pewno przyda się w takich branżach jak gastronomia lub hotelarstwo.

Jak szukać?

Najprostsza rada – w Internecie! W sieci mnóstwo jest ogłoszeń o pracę w Holandii. Idealną ofertę można znaleźć już w kilka kliknięć. Jeśli nie chcesz brnąć przez anonse w języku niderlandzkim, możesz też zajrzeć na portale i fora lokalnych społeczności polskich. Jesteś już na miejscu? W poszukiwaniu aktualnych ogłoszeń zajrzyj do lokalnej prasy, a także rozglądaj się za ofertami w urzędach pracy i na tablicach informacyjnych w centrach społecznościowych. Najważniejsze, żeby się nie poddawać!

Czy Holandia jest droga?

W porównaniu do Polski – raczej tak. Koszty życia są tu dość wysokie, ale jak na zachodnią Europę – dość standardowe. Nie różnią się znacznie od stawek w Niemczech czy Francji. Najwięcej trzeba oczywiście wydać na mieszkanie. Stawki różnią się w zależności od miasta. Żywność i artykuły pierwszej potrzeby w korzystnych znajdziesz korzystając z ofert tanich sklepów i dyskontów. Nie chcesz wydawać sporych sum na transport? Skorzystaj z oferty PRESTIGEBUS! Busy Lublin, Chełm – Holandia. Komfortowa i bezpieczna podróż.

Comments are closed.